İngilizce Mülakat Soruları

Active English İngilizce Mülakat Soruları

İngilizce Mülakat Soruları

Uluslararası çalışan bir firmaya başvuru yapıyorsanız, firmanın yurt dışı şubesinde çalışacaksanız, yaptığınız ya da yapacağınız iş itibari ile İngilizce düzeyiniz yüksek olması gerekiyorsa ya da kurumsal bir firmaya iş başvurusunda bulunacaksanız o durumda sıradan bir mülakatın çok daha ötesine hazırlıklı olmanızda muhakkak yarar olacaktır. İngilizce mülakatta en sık karşılaşılan sorular yanı sıra mülakat zaten başlı başına zor bir süreçtir; önce kendinizden, tecrübenizden, deneyimlerinizden, eğitiminizden, insan ilişkilerinizden ne kadar emin olduğunuza bağlı olmayabilir.

Mülakatlar kimi zaman sert ve zor geçebilir kimi zaman daha yumuşak rüzgârlar esebilir. Her zaman günün sonunda ulaşmak istediğiniz bir iş, bir pozisyon vardır ve bu uğurda heyecanınızı bastırmanız kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden birisidir. İngilizce mülakatta en sık karşılaşılan sorular da mülakata girerken kılık kıyafetinize dikkat etmekle başlayan süreç seçtiğimiz kelimeler ve takındığınız üslup ile devam eder. Her ne kadar CV’miz göz doldursa da işin sonunda dudaklarımızdan çıkan İngilizce kelimelerden mesul oluruz. Eğer heyecanımıza yenilirsek, cümleleri seçemezsek ya da kendimizi iyi ifade edemez hale gelirsek işi almamız biraz sıkıntıya girebilir.

İngilizce mülakatta en sık karşılaşılan sorular dışında yapmamız gerekenlerde var. Çünkü CV’deki tecrübelerin, eğitimlerin, sertifikaların yanına sıra en çok yakışan özgüvendir ve özgüven sahibi bir aday her zaman ilgi çeker. Bugün ki konumuz mülakattaki özgüven değil elbette. Mülakat türlerinden biri olan İngilizce mülakata dair sizlere birkaç notumuz olacak. Korona virüs pandemisi hastalığı nedeniyle mülakatlar artık online gerçekleşiyor. Özellikle kurumsal firmalarda çeşitli online uygulamaları üzerinden görüşmeler gerçekleşiyor. Bu görüşme tarihi belli olana kadar onlarca sınav ve adımlardan geçmek gerekiyor elbette. Adımları başarıyla tamamladıysanız şimdi sıra işe imzanızı son vuruşunuzu atmakta! İngilizce mülakat her ne kadar diğerlerine göre daha zor görünse de işin en püf noktalarına hâkim olduktan sonra kotarılamayacak bir durum yoktur. Evet, şu bir gerçek ki heyecan ve gerilim varken bildiğiniz kelimeleri bile unutabilirsiniz. Ancak emin olun bu karşı tarafta sizi bir anda bitirecek bir durum değildir; herkes sizin gibi heyecanlanabilir, insanlık hali herkes sizin gibi birkaç kelime unutabilir. Elinizden geldiğinde heyecanınızı dizginlemeye çalışarak İngilizce mülakat işinin üstesinde geleceğinize öncelikli olarak emin olun.