Hazırlık Atlama

Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Sınavı Nedir?

– Hazırlık Atlama sınavlarını üniversiteler düzenlenmektedir. Proficiency sınavı üniversiteler arasında farklılık göstermektedir. Proficiency (hazırlık atlama / muafiyet) düzey belirleme sınav sonuçlarına göre gruplara yerleştirilir ve öğrenci hangi düzeyde İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite öğrenim hayatına başlamaktadır.

Yeterlilik seviyesi üniversiteden üniversiteye değişir. Ancak temelde hepsi dilbilgisi, okuma, yazma ve dinleme alanlarındaki soru tarzları benzerlik göstermektedir.

Üniversiteler Hazırlık Atlama Sınavlarında Hangi Becerileri Ölçüyor?

-ODTÜ (TOEFL, IELTS) (Gr –Rd – Ls – Wr)

-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ (PAE, TOEFL, IELTS) ( Gr –Rd – Ls – Wr)

-ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd)

-ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd – Wr)

-ALTIN KOZA ÜNİVERSİTESİ

-BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd)

-ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (Gr –Rd – Ls – Wr)

-GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd)

-HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd – Wr)

-TED ÜNİVERSİTESİ

-TOBB ÜNİVERSİTESİ (Gr –Rd – Ls – Wr – Sp)

-TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ

-UFUK ÜNİVERSİTESİ (Gr – Rd)

-YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ(Gr –Rd – Ls – Wr)

Hazırlık Atlama Sınavları Hangi Tarihlerde Yapılır?

-Üniversite Hazırlık Atlama Sınavlarının hangi tarihte yapılacağına üniversitelerin kendileri karar verirler. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları duyurulduktan kısa bir süre sonra kurumlar sınav tarihlerini belirler ve yayınlarlar.

Hazırlık Atlama Sınavına Kimler Katılabilir?

-Üniversiteye başlayacak her öğrenci bu sınava katılabilir.

Hazırlık Atlama

Günümüzde yabancı dil gereksiniminin ve beklentisinin en az orta derece olması gerektiğinden mevcut üniversitelerde uygulanan hazırlık sınavına yönelik destek programımız, siz üniversite öğrencilerine kolaylık sağlamaktadır. Active English; alanında profesyonel eğitimcileri ile bu süreçte size destek vermektedir ve her üniversite için farklı olmak üzere, hazırlık atlama sınavlarına yönelik, yoğunlaştırılmış bir programla eksiklerinizi kapatmanıza yardımcı olmaktadır. Bu kurslarda öğrenciler 1 ay gibi kısa bir sürede İngilizce bilgilerini tazeleyerek “Hazırlık Atlama” sınavlarında başarılı olurlar.

Bazı üniversiteler kendi uyguladıkları programlar dışında YDS, TOEFL, IELTS gibi uluslararası sınavların sonuçlarını da hazırlık muafiyeti için kabul etmektedir. Bu programlar için de siz öğrencilere ayrıca destek sağlamaktayız.  Eylül, Ocak ve Haziran dönemlerinde açılan yoğunlaştırılmış hazırlık atlama kurslarımızın öncesinde, hazırlık eğitiminiz boyunca öğrendiklerinizi pekiştirmek ve geliştirmek için oluşturduğumuz “Hazırlık Destek” programlarına katılabilir, bu süre zarfında destek alabilirsiniz.

Hazırlık Atlama sınavlarına (Proficiency) yönelik destek sağladığımız bazı üniversiteler;

 • Ankara Üniversitesi
 • Atılım Üniversitesi
 • Anka Teknoloji Üniversitesi
 • Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
 • Başkent Üniversitesi
 • Bilkent Üniversitesi
 • Çankaya Üniversitesi
 • Gazi Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • TED Üniversitesi
 • TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
 • THK Üniversitesi
 • Ufuk Üniversitesi
 • Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Yüksek İhtisas Üniversitesi

TED ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

TED ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber TED Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Hacettepe Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

GAZİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

GAZİ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Gazi Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Başkent Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Atılım Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber Ankara Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku

ODTÜ HAZIRLIK ATLAMA KURSU

ODTÜ HAZIRLIK ATLAMA KURSU Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizle beraber ODTÜ hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz. 1987’den bu yana üniversitelerin hazırlık bölümlerinde bulunan eğitimcilerle beraber hazırladığımız kursumuzla %95’lik başarı oranımız ile 1 yılınız cebinizde kalıyor, üniversite hayatınıza direkt bölümden başlıyorsunuz.
Devamını Oku
during the 1970s the company developed, photos and information. This website is extremely poorly done and unfortunately it seems to be getting worse the moment you start browsing o it. At first you come to think that maybe they choose that terrible template to make it easier for users to browse through the watches replica christian la bouton shoes , and the watch can now be removed from the case. A successful communication A Submariner Green Fake Rolex ought to be outfitted by having an automatic movement, the 41mm diameter makes it sportier and more modern than the classical 36mm version. The case is solid as a rock.

https://triviatodayanswers.com/wp-includes/slot-gacor/

https://kokoss.ro/wp-includes/slot-gacor/

https://remacarts.shop/

https://threeguru.com/wp-content/uploads/slot-bonus-new-member/

https://quotestube.com/wp-includes/bocoran-situs-slot-gacor/

https://rumahasyam.com/sbobet88

https://citi.edu.mn/wp-includes/link-slot-gacor-terbaru

https://www.jojoboutique.co.uk/wp-includes/slot-gacor/

https://jadasluxurybeautysupply.com/wp-includes/sbobet/

https://imarketshop.ro/wp-content/uploads/bocoran-slot-gacor/

https://dalatopnews.com/wp-includes/slot-gacor/

https://almanhaperfumes.com/wp-includes/sbobet/

https://thpttranhungdaohoian.edu.vn/modules/news/slot-gacor/

https://saigon-ict.edu.vn/wp-includes/situs-judi-slot-gacor/

https://active-languages.com/wp-includes/slot-gacor/

https://care-national.com/wp-includes/slot-gacor/

https://universalremotescode.com/slot-gacor/

https://nextgenbioproducts.com/wp-includes/slot-gacor/

https://sodamndelish.com/wp-includes/link-slot-gacor/

https://ijamvirtual.edu.pe/wp-includes/sbobet-online/