YÖS KURSU

YÖS’e nasıl hazırlanabilirim?

YÖS kursu Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) anlamına gelmektedir. Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de üniversite eğitimi alabilmek isteyen öğrencilerin girmeleri gereken bir sınavdır. Yurt dışında çeşitli liselerde eğitimini tamamlamış ve mezun olmuş T.C. vatandaşları, lise son ya da lise mezunu olan yabancı uyruklu öğrenciler YÖS sınavına girme hakkı kazanır. Daha önceleri ÖSYM bünyesinde merkezi olarak yapılan bu YÖS sınavı 2010 senesinden beri  üniversiteler tarafından gerçekleştirildiğinden sınava girecek olan öğrenciler tarafından takibi daha zor bir sınav haline gelmiştir. Yapılan sınavlarda genellikle 80-100 soru sayısından oluşan bu sınav yaklaşık olarak 35-40 soru Matematik, 5 soru Geometri ve yaklaşık 60 soru da IQ-Genel Yetenek alanından sına soruları gelebiliyor ve sınav süresi 1,5 – 2 saat arasında oluyor. Fakat soru dağılımları, sınav süreleri,  soru sayıları, sınav giriş fiyatları, sınav tarihleri ve sınav yerleri üniversiteden üniversiteye göre farklılık gösterebiliyor.

YÖS’e Hazırlanırken Hedefini Çok İyi Belirlemelisin!

YÖS kursu Öncelikli olarak YÖS sınavına hazırlık sürecinde her sınavda olduğu gibi düzgün planlama yaparak ve programlı çalışmak sınava girmek isteyen öğrenci için çok önemli. Bu esnada sınava bireysel olarak çalışmak çoğu zaman sizin için yetersiz kalabiliyor. Siz de YÖS’e hazırlanmayı düşünüyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız öncelikle olarak düzgün bir çalışma takvimi oluşturmalısın. Kendimize koyduğumuz hedef odaklı gitmek YÖS Sınavı için çok önemli bir ilk adım. Eksik olduğunuz konuları çok iyi belirlemeli ve o konularda doğru kaynaklardan çalışmalısın. Çıkmış soruları bol bol incelemek ve bol bol deneme sınavı çözmek sınava hazırlık için oldukça sizin için önemli. Ancak sınava programlı ve düzenli çalışamıyorsan mutlaka sınav için profesyonel YÖS kursuna başvuru yaparak destek almalısın. Kendine en uygun YÖS kursu seçerek çalışmanı sistemli bir hale getirebilirsin. Seçeceğin bu YÖS kursu, isterseniz yüz yüze, isterseniz bireysel ya da online YÖS Kursunu seçebilirsiniz.

YÖS sınavı nerelerde yapılıyor?

YÖS sınavı yapan üniversitelerin kendi bünyelerinde ya da farklı bir üniversitenin altında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı uygulanacaksa belirlenen sınav yerlerinde ya da yurt dışında Rusya, Hollanda, Fransa ve Almanya vb. 35 farklı ülkede belirlenen tarihlerde aynı zamanlı olarak uygulanmaktadır.

Leave a Reply