İş İngilizcesi

Active English İş İngilizcesi

İş İngilizcesi, en sade haliyle, iş hayatında kullanılan en üst seviyede olan İngilizcedir. Profesyonel dilde yazışmalar yapmak, rapor sunmak, sunum düzenlemek, müzakerelerde bulunmak, toplantılara katılım sağlamak, konferans yapmak ve veya bunları koordine etmek, resmi mektuplar yazmak, uluslararası alanlarda sosyalleşmek ve olarak yabancı müşterileriniz veya iş partnerleriniz ile telefonla iletişime geçmek, e-posta yoluyla veya yüz yüze doğru ve akıcı bir iletişim sağlamak için gerekli olan bir İngilizceye sahip olmak için iş İngilizcesi lazımdır.

İş İngilizcesi, genel konulara değil, daha çok iş hayatıyla ile ilgili daha özele inen konuları hedef alır. İş İngilizcesi eğitimlerinde görülen derslerin içerikleri profesyonel hayatta kullanılan bilgi ve terimlerden türetilir.

 

Neden İş İngilizcesi?

 

İngilizce uluslararası bir dildir. Bu nedenden dolayı, büyük şirketlerin veya bireylerin profesyonel duruşlarını karşı tarafa iletebilmeleri, kendilerini doğru ifade edebilmeleri ve güvenirliliklerini arttırmaları için, bugünün büyük iş hayatında doğru ve etkili iletişim kurmaları lazımdır. Bu da size yardımcı olabilmesi İş İngilizcesi ile mümkündür.

Bu durumda, iş hayatındaki profesyonellerin, genel İngilizce eğitimi ile İş İngilizcesi eğitimi arasındaki farklılığın neler olduğunu ise İş İngilizcesi eğitimi görerek kavramaları çok önemlidir.

  • Genel İngilizce her seviyeye açık bir eğitime sahipken; İş İngilizcesi için en az Intermediate seviyede İngilizce seviyesinde olunması gerekiyor.
  • Genel İngilizcede konular genel konuyu kapsarken, konuşma dili ile öğrenciye öğretilir; İş İngilizcesi ise eğitimi iş hayatına yönelik daha profesyonel özel içerikler ile öğrenciye öğretilir.
  • Genel İngilizce eğitimi her öğrenciye açık ve herkes kullanabilir, İş İngilizcesi eğitimi; kariyerinde ilerlemek isteyen insanlar için doğru global iletişimin ehemmiyetini anlayan insanlar içindir.
  • Genel İngilizce eğitimlerinde amaç İngilizce ifade kabiliyeti geliştirmektir; Executive English Coaching İş İngilizcesi programlarında ise, profesyonel iş hayatında akıcı, anlaşılır, profesyonel ve kendini özgüvenle ifade becerisine sahip olur.
  • Genel İngilizce eğitimi veren dil kursları gruplar halinde ya da özel ders ile öğrencilere eğitimler verir; özellikle İş İngilizcesi ve global iletişim becerilerine geliştirmeyi hedefleyen Executive English Coaching‘de interaktif mini gruplar halinde veya birebir koçluk hizmetiyle dersler daha verimli bir şekilde verilir.
  • Dil kurslarında genel İngilizce derslerini, İngilizce edebiyat veya İngilizce öğretmenleri ders vermektedir.; Executive English Coaching‘de ise tüm öğretmenler, ABD/İngiltere ve Türkiye’de profesyonel ve kurumsal tecrübe kazanmış, farklı sektörlerde iş hayatında çalışmış, ana dili İngilizce olan Türk asıllı “bilingual” profesyoneller ders vermektedir. Bunun sayesinde, kurumsal iş hayatını ve ihtiyaçlarınızı anlayabilen, size ve şirketinize özel danışmanlık konularında yardımcı olabilecek kişilerdir.