ICAO (Havacılık)

ICAO Level 4 / 6 (Civil Aviation Organisation) pilotlar ve hava kontrolörlerinin dil yeterliliğini ölçmek için uygulanan bir sınavdır.

Active English, size bu noktada uzman eğitim kadrosu ile telaffuz, gramer, kelime bilgisi ve akıcılık üzerine yeterli dil seviyesine erişebilmeniz için destek sağlamaktadır. Uçuş emniyeti açısından büyük önem taşıyan pilotlar ve hava kontrolörleri arasındaki haberleşmeler, dinleme ve konuşma dersleri ile pekiştirilmektedir.

Ankara’da Havacılık İngilizcesi (Aviation English) eğitim veren TEK kurum olan Active English’e gelin, kalkışa birlikte hazırlanalım.

Seviye 4 dil yeterliliği 3 yıl, Seviye 5 dil yeterliliği 6 yıl, Seviye 6 dil yeterliliği süresiz olarak geçerli olacaktır.Seviye 4’ün altında olanları dil yeterliliği kabul edilmemektedir.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konan yeni düzenlemeye göre; pilotlar ve hava trafik kontrolörleri dil yeterliliği sınavına tabi tutulacak. İngilizce dil yeterliği, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından belirlenen seviyede olmayanlar pilot ve hava trafik kontrolörü olamayacak.”

*Programlarımız kursiyerlerimizin programlarına ve nöbet saatlerine göre esneklik gösterebilmektedir.

Akademik Koordinatör

Active English