PTE

PTE

PTE Sınavı Nedir?

-PTE (Pearson Test of English), genellikle yabancı öğrencilere uygulanan, bilgisayar tabanlı (computer-based) bir akademik İngilizce dil testidir. Değişen yabancı dil sınavı denklikleri sebebiyle, YDS sınavına girmek istemeyen adayların girebileceği bir sınavdır. PTE, anadili İngilizce olmayan bireylerin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini gözlemler ve akademik İngilizce gerektiren bazı üniversiteler, kurumlar ve devlet kurumlarına geçerli bir puan sunabilmek için gereklidir.

PTE Sınavına Nasıl Kayıt Olunur?

-PTE’ye online başvuru yapılabilmektir. PTE Academic rezervasyonu için ilk olarak http://pearsonpte.com/ sitesinden bir “Pearson” hesabı oluşturmanız gerekir. Bu işlemden sonra sınav merkezinizi ve tarihinizi seçtikten sonra başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

PTE Sınav Süresi Ne Kadar?

-Tek oturumdan oluşan sınav yaklaşık olarak üç saatlik bir sürede tamamlanır. Sınavın 2. kısmı olan reading bölümünün ardından 10 dakikalık mola hakkınız vardır. 10 dakikalık mola süresini aştığınız zaman aşmış olduğunuz zaman dilimi sınav süresinden kesilirken, mola vermediğiniz zaman bu 10 dakikalık zaman sınav süresine eklenmez

PTE Sınav Sonucunuz Kaç Yıl Geçerlidir?

-PTE’den alacağınız sınav sonucunuz 2 yıl süreyle geçerli olacaktır.

Active English Exam Center PTE 2014/2015

PTE (Pearson Test of English), genellikle yabancı öğrencilere uygulanan, bilgisayar tabanlı (computer-based) bir akademik İngilizce dil testidir. Değişen  yabancı dil sınavı denklikleri sebebiyle, YDS sınavına girmek istemeyen adayların girebileceği bir sınavdır. PTE,  anadili İngilizce olmayan bireylerin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini gözlemler ve akademik İngilizce gerektiren bazı üniversiteler, kurumlar ve devlet kurumlarına geçerli bir puan sunabilmek için gereklidir.

Sınav; konuşma, yazma, okuma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır ve (communicative skills & enabling skills) iki farklı alanda değerlendirilmektedir.

Active English, mevcut PTE programlarıyla ve tecrübeli akademik kadrosuyla sınava hazırlık sürecinizde sizlere destek vermektedir. Başvuruları online olarak www.pearsonpte.com sitesi üzerinden yapılmaktadır. (Online başvurular üyelik istemektedir) Sınav tarihleri bireylerin talebine ve sınav merkezlerinin yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Akademik Koordinatör

ACTIVE ENGLISH

during the 1970s the company developed, photos and information. This website is extremely poorly done and unfortunately it seems to be getting worse the moment you start browsing o it. At first you come to think that maybe they choose that terrible template to make it easier for users to browse through the watches replica christian la bouton shoes , and the watch can now be removed from the case. A successful communication A Submariner Green Fake Rolex ought to be outfitted by having an automatic movement, the 41mm diameter makes it sportier and more modern than the classical 36mm version. The case is solid as a rock.

https://triviatodayanswers.com/wp-includes/slot-gacor/

https://kokoss.ro/wp-includes/slot-gacor/

https://remacarts.shop/

https://threeguru.com/wp-content/uploads/slot-bonus-new-member/

https://quotestube.com/wp-includes/bocoran-situs-slot-gacor/

https://rumahasyam.com/sbobet88

https://citi.edu.mn/wp-includes/link-slot-gacor-terbaru

https://www.jojoboutique.co.uk/wp-includes/slot-gacor/

https://jadasluxurybeautysupply.com/wp-includes/sbobet/

https://imarketshop.ro/wp-content/uploads/bocoran-slot-gacor/

https://dalatopnews.com/wp-includes/slot-gacor/

https://almanhaperfumes.com/wp-includes/sbobet/

https://thpttranhungdaohoian.edu.vn/modules/news/slot-gacor/

https://saigon-ict.edu.vn/wp-includes/situs-judi-slot-gacor/

https://active-languages.com/wp-includes/slot-gacor/

https://care-national.com/wp-includes/slot-gacor/

https://universalremotescode.com/slot-gacor/

https://nextgenbioproducts.com/wp-includes/slot-gacor/

https://sodamndelish.com/wp-includes/link-slot-gacor/

https://ijamvirtual.edu.pe/wp-includes/sbobet-online/