İngilizce Dil Kursları

İngilizce Dil Kursları

Ankara İngilizce Kursu – Active English

GENEL İNGİLİZCE

A. STANDART İNGİLİZCE PROGRAMI

Ankara İngilizce Kursu, Ankara Dil Kursu Active English’te Genel İngilizce kurslarımız toplamda 6 seviyeden oluşmaktadır ve her seviye için standart 100 saatlik bir eğitim verilmektedir. Buna ek olarak, haftada üç gün ücretsiz konuşma kulüpleri, haftada bir gün ücretsiz yazma kulübü ve haftada bir saat bire bir etüt imkanı öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Dersler 40 dakikadır. Hergün saat 10.00-17.00 arası yapılan ücretsiz İngilizce seviye tespit sınavları ile öğrenciler kendilerine uygun seviye ve programlara yönlendirilmektedir.


B. YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI

İngilizce Kursu Ankara dendiğinde akla gelen ilk isim olan Active English‘in yoğun programlarda sabah ve akşam seçenekleri bulunmaktadır. İngilizce Kursu Ankara

Sabah yoğun programlarımızda bir seviye 4 hafta, akşam yoğun programlarımızda bir seviye 5 haftada tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir. Öğrenci her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır.


C. YARI YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI

Yarı yoğun programlarda bir seviye 2,5 ayda tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir.


D. ÇOCUK ve GENÇ İNGİLİZCE SINIFLARI

İlköğretim ve liselerde eğitim gören öğrencilere İngilizce’yi hem severek öğretmek hem de okuldaki İngilizce derslerine destek olmak için yıl boyunca açılan programlardır. İngilizce’yi öğretirken konuşma ve anlama becerilerini geliştirerek günlük yaşamda kendilerini ifade edebilme yeteneğini kazandırmak bu kursların temel amacıdır.


ÖZEL AMAÇLI İNGİLİZCE PROGRAMLAR

A. TOEFL IBT

Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen veya ön lisans ve lisansüstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayanlar için

 • Konularında uzman ve belgeli yabancı ve Türk öğretmenler
 • Sınav içeriğine uygun programlar
 • TOEFL iBT için bilgisayar laboratuvarımızda sınırsız uygulama imkanı

B. COPE & PROFICIENCY

 • Bilkent, ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi, İTÜ, Boğaziçi, YTÜ, Atılım, Çankaya, Başkent ve Türkiye çapında KKTC’deki diğer üniversitelerde okuyan veya okuyacak öğrenciler
 • Üniversite hazırlık eğitiminde başarısız olmuş ancak eğitimlerine dönmek için sınırlı sayıda sınav hakkı olanlar
 • Bilkent Üniversitesi BUSEL Pre-Fac öğrencileri (4 yıllık bölümler)
 • Bilkent Üniversitesi Upper-Intermediate öğrencileri (2 yıllık bölümler)

C. İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA VE HAZIRLIK DESTEK PROGRAMLARI

 • Ülke çapında İngilizce eğitimi yapan tüm 4 yıllık fakülte ve 2 yıllık meslek yüksekokul öğrencileri için hazırlıktaki sınıflarınıza ve programlarınıza paralel her seviyede eğitim (Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Pre-Faculty)
 • Sınav öncesi mock exams

D. İNGİLİZCE DİNLEME VE KONUŞMA SINIFLARI

Listening-Speaking programımıza katılacak öğrencilerimizin en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Eğitimler, konusunda uzman ve profesyonel öğretmenlerimiz tarafından en güncel materyal ve yayınlarla desteklenmektedir. TOEFL sınavına girmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir hazırlık programıdır.

E. İŞ İNGİLİZCESİ

İleri düzeyde İngilizce seviyesini tamamlamış öğrencilerimiz ya da seviye tespit sınavında bu düzeyin üzerinde çıkmış öğrencilerimiz özel olarak oluşturulan bu sınıflara katılabilirler. Hukuk, Mühendislik, Turizm-Otelcilik, Bankacılık – Finans, eğitim verdiğimiz sektörlerden bazılarıdır.

F. TOEIC

İş dünyasında İngilizce yeterlilik sınavıdır.

 • Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bu sınava paralel zengin materyaller
 • Sınav içeriğine uygun program

G. YDS

 • Sınav içeriğine uygun yayın takibi ve özgün materyaller
 • Kelime ve dilbilgisi eğitimi
 • Sınav için gerekli tekniklerin öğretimi
 • Sınav sistemine uygun deneme sınavları

Detaylı bilgi için 418 79 73 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.


İNGİLİZCE SINAVLAR

A. TOEFL IBT

Hem eğitim hem de iş dünyası tarafından en çok tercih edilen İngilizce dilde yeterlik sınavıdır. Okuma, Konuşma, Dinleme ve Yazma becerilerinin eşit ağırlıklı olarak test edildiği bir sınavdır ve dünyanın her yerinde iki yıl geçerlidir. Tüm eğitim kurumları, özel ve tüzel kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilmektedir.

B. IELTS

Genellikle İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya’da eğitim görmek ya da çalışmak isteyenler için gerekli olan dilde yeterlik sınavıdır.

C. PROFICIENCY

Üniversitelerin hazırlık bölümlerinde uygulanan hazırlık atlama sınavına öğrencilerin hazırlandığı programdır.

D. TOEIC

İş dünyasında İngilizce yeterlik sınavıdır. Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bir sınavdır. Genellikle bankalar tarafından istenilen bir sınavdır. Sınav sonuçları iki yıl geçerlidir.

E. M.E.B SERTİFİKA SINAVLARI

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir dil kursunda eğitim aldığınızı ve İngilizce seviyenizi belgeleyen bir sınavdır. Beginner, Intermediate ve Advanced olmak üzere üç ayrı seviyeden oluşmaktadır.

F. YDS

Liselerin Yabancı Dil sınıflarından çıkışlı ve üniversitede İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İspanyolca ve İtalyanca gibi üniversitelerin Dil Bölümlerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavdır.