İngilizce Dil Kursları

Ankara İngilizce Kursu

Ankara İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursu

A. Standart İngilizce Kursu Programı

Ankara İngilizce Kursu, Ankara Dil Kursu Active English’te Genel İngilizce kurslarımız toplamda 6 seviyeden oluşmaktadır ve her seviye için standart 100 saatlik bir eğitim verilmektedir. Buna ek olarak, haftada üç gün ücretsiz konuşma kulüpleri, haftada bir gün ücretsiz yazma kulübü ve haftada bir saat bire bir etüt imkanı öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Dersler 40 dakikadır. Her gün saat 10.00-17.00 arası yapılan ücretsiz İngilizce seviye tespit sınavları ile öğrenciler kendilerine uygun seviye ve programlara yönlendirilmektedir.B. Yoğun İngilizce Kursu Programı

İngilizce Kursu Ankara dendiğinde akla gelen ilk isim olan Active English‘in yoğun programlarda sabah ve akşam seçenekleri bulunmaktadır. Sabah yoğun programlarımızda bir seviye 4 hafta, akşam yoğun programlarımızda bir seviye 5 haftada tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir. Öğrenci her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır.


C. Yarı Yoğun İngilizce Kursu Programı

Yarı yoğun İngilizce kursu programlarında bir seviye 2,5 ayda tamamlanmaktadır. Her bir seviyede 100 saat eğitim verilmektedir.


D. Çocuk ve Genç İngilizce Kursu Sınıfları

İlköğretim ve liselerde eğitim gören öğrencilere İngilizce’yi hem severek öğretmek hem de okuldaki İngilizce derslerine destek olmak için yıl boyunca açılan programlardır. İngilizce’yi öğretirken konuşma ve anlama becerilerini geliştirerek günlük yaşamda kendilerini ifade edebilme yeteneğini kazandırmak bu kursların temel amacıdır.


Özel Amaçlı İngilizce Kursu Programları

A.TOEFL IBT

Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen veya ön lisans ve lisansüstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayanlar için

 • Konularında uzman ve belgeli yabancı ve Türk öğretmenler
 • Sınav içeriğine uygun programlar
 • TOEFL iBT için bilgisayar laboratuvarımızda sınırsız uygulama imkanı

B. BAŞA ÇIKMA VE YETERLİLİK

 • Bilkent, ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Gazi, İTÜ, Boğaziçi, YTÜ, Atılım, Çankaya, Başkent ve Türkiye çapında KKTC’deki diğer üniversitelerde okuyan veya okuyacak öğrenciler
 • Üniversite hazırlık eğitiminde başarısız olmuş ancak eğitimlerine dönmek için sınırlı sayıda sınav hakkı olanlar
 • Bilkent Üniversitesi BUSEL Pre-Fac öğrencileri (4 yıllık bölümler)
 • Bilkent Üniversitesi Upper-Intermediate öğrencileri (2 yıllık bölümler)

C. İNGİLİZCE HAZIRLIK ATLAMA KURSU VE HAZIRLIK DESTEK KURSU PROGRAMLARI

 • Ülke çapında İngilizce eğitimi yapan tüm 4 yıllık fakülte ve 2 yıllık meslek yüksekokul öğrencileri için hazırlıktaki sınıflarınıza ve programlarınıza paralel her seviyede eğitim (Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Pre-Faculty)
 • Sınav öncesi mock exams

D. İNGİLİZCE KURSU DİNLEME VE KONUŞMA SINIFLARI

Listening-Speaking programımıza katılacak öğrencilerimizin en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Eğitimler, konusunda uzman ve profesyonel öğretmenlerimiz tarafından en güncel materyal ve yayınlarla desteklenmektedir. TOEFL sınavına girmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir hazırlık programıdır.

E. İŞ İNGİLİZCESİ KURSU

İleri düzeyde İngilizce seviyesini tamamlamış öğrencilerimiz ya da seviye tespit sınavında bu düzeyin üzerinde çıkmış öğrencilerimiz özel olarak oluşturulan bu sınıflara katılabilirler. Hukuk, Mühendislik, Turizm-Otelcilik, Bankacılık – Finans, eğitim verdiğimiz sektörlerden bazılarıdır.

F. TOEIC

İş dünyasında İngilizce yeterlilik sınavıdır.

 • Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bu sınava paralel zengin materyaller
 • Sınav içeriğine uygun program

G. YDS

 • Sınav içeriğine uygun yayın takibi ve özgün materyaller
 • Kelime ve dilbilgisi eğitimi
 • Sınav için gerekli tekniklerin öğretimi
 • Sınav sistemine uygun deneme sınavları

Detaylı bilgi için 418 79 73 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.


İNGİLİZCE SINAVLAR

A.TOEFL IBT

Hem eğitim hem de iş dünyası tarafından en çok tercih edilen İngilizce dilde yeterlik sınavıdır. Okuma, Konuşma, Dinleme ve Yazma becerilerinin eşit ağırlıklı olarak test edildiği bir sınavdır ve dünyanın her yerinde iki yıl geçerlidir. Tüm eğitim kurumları, özel ve tüzel kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilmektedir.

B.IELTS

Genellikle İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya’da eğitim görmek ya da çalışmak isteyenler için gerekli olan dilde yeterlik sınavıdır.

C. YETERLİLİK

Üniversitelerin hazırlık bölümlerinde uygulanan hazırlık atlama sınavına öğrencilerin hazırlandığı programdır.

D.TOEIC

İş dünyasında İngilizce yeterlik sınavıdır. Görsel ve işitsel becerilerin ölçüldüğü bir sınavdır. Genellikle bankalar tarafından istenilen bir sınavdır. Sınav sonuçları iki yıl geçerlidir.

EMEB SERTİFİKA SINAVLARI

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir dil kursunda eğitim aldığınızı ve İngilizce seviyenizi belgeleyen bir sınavdır. Beginner, Intermediate ve Advanced olmak üzere üç ayrı seviyeden oluşmaktadır.

F. YDS

Liselerin Yabancı Dil sınıflarından çıkışlı ve üniversitede İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İspanyolca ve İtalyanca gibi üniversitelerin Dil Bölümlerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin katıldığı sınavdır.

 

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMELİYİM

Eğitim İçin İngilizce Bilmenin Değerleri Nelerdir

Neden İngilizce öğrenmeliyim Eğitim dili olarak ilk sırada görülen ingilizce, dünyanın en kaliteli okullarında kullanılan ana dildir. Akademik dergilerin yayınlanma dili olarak da İngilizce ilk tercih edilir. Güncel kitaplarda, en yeni araştırmalarda, internete kısaca her türlü güncellemeye sahip olabilmek için iyi derecede ve okuduğunu en iyi şekilde anlamak için yabancı dil öğrenmek gerekmektedir.

Neden İngilizce öğrenmeliyim İş dünyasının evrensel dili olarak da İngilizcedir. Küreselleşen ve sınırların son zamanlarda ortadan kalktığı dünyamızda kariyer hedefi olan her kişinin, üst seviyede iletişimi en kaliteli şekilde kurabilmesi için İngilizceye her zaman ihtiyacı vardır. Farklı kültürler arasındaki ilişkinin başlaması ve bu ilişkinin sürdürülebilmesi için bir ihtiyaç halini alan ingilizce bilgisi, çok uluslu şirketlerde ve yurt dışında çalışma imkanın olan insanlarda beraberinde getirir.

 

Akıcı Bir Şekilde Yabancı Dil Kullanımının İnsanlara Sağladığı Avantajlar

Neden İngilizce öğrenmeliyim Tüm dünyada en fazla kullanılan dil olan İngilizce, her 4 kişiden 1’i tarafından iyi şekilde kullanılır. Günümüzde en az 1 yabancı dili akıcı bir şekilde okumak, yazmak ve konuşmak bir ihtiyaç halini gerektirir. Gelecek zamanlar için yabancı dil öğrenmek tek bil dille sınırlı olmamak anlamına gelmektedir. Gelişen teknolojinin ortak dili olarak kabul görülen İngilizce, bu özelliğiyle dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek isteyen insanlar için araç değil ihtiyaçtır haline gelmiştir.

Neden İngilizce öğrenmeliyim İngilizce bilmek kişilere özgürlük ve özgüven duygusu fazlasıyla sağlar. Öğrenirken son derece keyifli bir dil olan İngilizceyi öğrenmek için günümüzde sayısız imkanlar ve yöntemler bulunur. İnternet üzerinden yapılan yayınların %80’ıne yakını İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Uluslararası platformlarda söz sahibi olabilmek ve ön plana çıkmak için İngilizce bilmek en az bir dalda etkinleşmek için zorunludur.

 

İngilizce ile Çevrenizi ve Ufkunuzu Genişletin!

Neden İngilizce öğrenmeliyim İngilizce öğrenmek kişinin kendine ve geleceğe yaptığı en iyi yatırımdır. Bir yabancı dil bilmenin insana sağladığı ve kattığı güven duygusu, farklı çalışmaların altına imza atarak onda ki gücün ortaya çıkmasını destekler. Bu sebeple hangi yaş ve eğitim seviyesinden olunursa olunsun karşınıza çıkan ilk fırsatları değerlendirin ve İngilizceyi en etkili bir şekilde kullanacak eğitim fırsatını yakalayın!

 

YABANCI DİL OLARAK İNGİLİZCE KURSLARI

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi, anadili İngilizce olmayan insanlara, İngilizce konuşulan ülkelerde veya kendi yaşadıkları yerlerde verilen İngilizce dili eğitimidir.

20 ve 21. Yy. siyasi ve teknolojik gelişmeler sonucu olarak dünyada İngilizcenin öneminin giderek artması sonucunda özellikle Anglosakson Batı dünyası ile siyasi, askerî ve ekonomik bağları güçlü olan ülkelerde İngilizce dili eğitimi gerek devlet tarafından gerekse özel sektör tarafından insanlara teşvik edilmeye başlandı. Akademik hayatta ve meslek hayatında avantajlar sağlaması nedeniyle pek çok insan ilk seçenek yabancı dil olarak İngilizce eğitimine yöneldi.

Öğrencinin İngilizceyi kullanma amacına göre eğitim türleri (gündelik ihtiyaçlar, akademik vs.) , eğitim süresi ve eğitimin kapsamı değişebilir. Dünyada İngilizce dil eğitiminde kullanılan en çok metotları şunlardır:[1]

İngilizce

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi EFL (English as a Foreign Language/Yabancı dil olarak İngilizce) anadili İngilizce olmayan insanların ve okul ya da iş gereğiyle ya da hobi olarak İngilizce dili öğrenen kimselere verilen eğitimdir.

ESOL

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi ESOL (English for Speakers of Other Languages/Diğer dilleri konuşanlar için İngilizce) kavramı sıklıkla EFL ile eş anlamlı olarak kullanıldığımız ancak EFL’den farklı olarak daha fazla anadili İngilizce olan ülkelerde yaşayan yabancılara verilen İngilizce eğitimini kastetmek için kullanılır.

İngilizce

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi ESL (English as a Second Language/İkinci dil olarak İngilizce eğitimi) Nijerya, Kenya, Hindistan, Singapur vb. İngilizcenin ortak “ikinci dil” olduğu yerlerde verilen İngilizce eğitimini kastetmekte kullanılır. Zaman zaman ise ESL ile EAL (English as an Additional Language/İlave bir dil olarak İngilizce) kavramları eş anlamda kullanılır

Uluslararası seviye tespit sınavları için kullanılan eğitimler

TOEFL

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi Test oEnglish as a Foreign Language (Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı), ilk sırada  Amerikan üniversiteleri olmak üzere 130 ülkede eğitim almak veya çeşitli profesyonel organizasyonlarda çalışmak isteyen insanların yabancı dil seviyesini tespit etmekte kullanılan ücretli bir İngilizce sınavıdır.

IELTS’ler

Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi International English Language Testing System (Uluslararası İngiliz Dili Test Sistemi ), en önde Birleşik Krallık ve Avustralya üniversiteleri olmak üzere dünya üzerinde 135 ülkede eğitim almak veya çeşitli profesyonel organizasyonlarda çalışmak isteyen yabancıların İngilizce dil seviyesini tespit etmekte kullanılan ücretli bir sınavdır.

 

ÖZEL AMAÇLI VE GENEL AMAÇLI KURSLAR

ÖZEL AMAÇLI

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin yanı sıra uzmanı olduğunuz alanlarla ilgili yabancı dil eğitimi de verilebilir (Finans, Satış ve Pazarlama, Uluslararası İş & Ticaret, Medya, Seyahat & Turizm, Otel & Restaurant, İletişim, Bilgisayar, Havacılık, Hukuk, Moda, Tıp İngilizcesi vb.).

Genel amaçlı İngilizce  programlarımızda  dersler;

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeden oluşmaktadır.

Aşağıda bu seviye tanımlarını detaylıca bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması şartıyla, basit bir şekilde insanlarla iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit olan sorular sorabilir ve insanların sorulan sorularını cevaplayabilirim.

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan insanlarla bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim rahatlıkla kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa bile insanlarla kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla tek başıma zorluklara karşı çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili olan konulara (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) hazırlıksız olarak rahatlıkla konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak şekilde akıcı ve doğal şekilde iletişim rahatlıkla kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi karşımdaki kişilere açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan ve zorlanmadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili bir şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi insanlara açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle rahatlıkla ilişkilendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya korkusuz bir şekilde katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde insanlara ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin olarak doğru belirtebilirim. Bir problemle karşılaştığım zaman, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak sorunları çözebilirim.


Ankara Dil Kursu

Gelişen iletişim ve ulaşım imkanları yardımıyla giderek küçülen dünyamızda bilgi en değerli hazine olma haline geliyor. Bu da yabancı dili bir alternatif olmaktan çıkarak insanlar için artık zorunlu hale getiriyor. Ülkemiz okulları, bunun bilincinde olarak anaokulundan başlayan öğrencilerimize başta İngilizce olmak üzere çok farklı dillerde eğitim imkanı sunuyor. Öğrencilerimizin teoride almış oldukları bu dil eğitimi pratikte de pekiştirebilmeleri için Active English Ankara dil okulunda önemi artıyor.

Active English Ankara dil okulunda eğitimi alacak kişilere rehberlik eden üç kelime “keşfet, öğren, uygula”dır. Eğer dilin bir kültürle birlikte olduğu bilinciyle yola çıkarsak, dilbilgisinin ötesine geçerek, o dili yaşamın içinde de kullanarak daha iyi, deyimlerini öğrenerek, o dile gerçekten daha çok hakim olunabilir. Active English Ankara dil okulunda alınan eğitim sonrasında okul dışında yapılan aktiviteler, dili sokakta ve güncel hayatta da kullanmaya başlamayla yerine oturmuş olur. Böylece öğrenci yeni bir ülke dilini ve kültürünü deneyimleyerek, uzun dönem Active English Ankara dil okulunda programlarına ne kadar hazır olduğunu anlar.

Active English Ankara dil okulunda Dil öğrenmeye başladıkça ve öğrenmeye başladığınız dilde kendinizi ifade edebildiğinizi gördükçe eğlenecek ve dil öğrenmekten daha çok keyif alacaksınız. En önemlisi ise Active English Ankara dil okulunda öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkenin yaşam tarzını, kültürünü ve insanların dile hakimiyetini gördükçe dil öğrenmek size daha çekici gelecek ve o dili yaşamaya başlayacaksınız.

Active English Ankara dil okulunda Dil öğrenirken sosyal hayata daha çok önem verin. Active English Ankara dil okulunda Dil öğrenirken devamlı eğlenin. Active English Ankara dil okulunda ortamında Yabancı arkadaşlar edinin ve onlarla zaman geçirin.

Active English Ankara dil okulunda Dil öğrenmekte en önemli merkezin kendiniz olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Devamlı dil konusunda merak edin. Dil öğrenmek için Çabalayın , Göreceksiniz zaman içerisinde sizde o dili çok iyi bir şekilde konuşuyor olacaksınız.

Mümkün oldukça kendi ana dilinizi konuşmamaya özen gösterip yeni dili konuşun. Çünkü sizin ilk önceliğiniz yeni öğrendiğiniz dilinizi geliştirmek.

Ankara İngilizce Kursu

Günümüzde küreselleşme ve uluslararası iletişim, yabancı dil bilgisinin önemini artırmış durumda. Türkiye’nin başkenti Ankara, bu değişen dünyaya ayak uydurmak isteyen bireyler için birçok İngilizce kursu seçeneği sunmaktadır. Bu makalede, Ankara’da İngilizce kurslarının önemini ve bu kursların bireyler üzerindeki olumlu etkilerini ele alacağız.

İngilizce Kurslarının Önemi

Ankara gibi büyük bir şehirde, İngilizce kurslarının önemi oldukça büyüktür. İş dünyasından akademik alana, seyahat etmekten kültürel etkinliklere kadar pek çok alanda İngilizce dil bilgisi gerekmektedir. İşverenler, İngilizce bilmekten daha fazla önem vermektedir ve iş başvurularında iyi bir İngilizce seviyesi artık neredeyse bir gereklilik haline gelmiştir.

İngilizce Kurslarının Etkileri

Ankara’da İngilizce kursları, katılımcıların dil becerilerini geliştirmelerine olanak sağlar. İyi bir İngilizce eğitimi, bireylerin yabancı dilde düşünme yeteneğini artırabilir, iletişim becerilerini güçlendirebilir ve kültürel açıdan daha geniş bir perspektif kazandırabilir. Ayrıca, İngilizce öğrenmek özgüveni artırır; çünkü yeni bir dil öğrenmek, kişinin zorlukların üstesinden gelebildiğini kanıtlar.

Ankara’daki İngilizce Kursları 2023

Ankara, farklı seviyelerde ve amaçlara yönelik birçok İngilizce kursu seçeneği sunar. Akademik amaçlarla İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için üniversite hazırlık kursları bulunurken, iş dünyası için özel İngilizce programları da mevcuttur. Ayrıca, konuşma pratiği yapmak isteyenler için konuşma kulüpleri ve dil değişim etkinlikleri düzenlenir.