İngilizce Dışında Hangi Dili Öğrenmeliyiz ?

Active English İngilizce Dışında Hangi Dili Öğrenmeliyiz

Active English İngilizce Dışında Hangi Dili Öğrenmeliyiz?

Son zamanlarda dil bilmek artık birçok alanda büyük bir önem taşıyor ve globalliği nedeniyle de İngilizce tercih edilen ilk yabancı dil olmaktadır. Ama son zamanda dünyanın çoğunda artış gösteren dil bilinciyle İngilizcenin yanında üçüncü hatta dördüncü bir dili öğrenmek zorunlu bir hale geliyor.

Dil öğrenmedeki en büyük motivasyon genelde işimiz oluyor ve işimizde gelişebilmemize faydası olacak dillere yöneliyoruz. Örneğin çalıştığınız firma Japon ile çalışıyor ise tabi ki üçüncü bir dil olarak Japoncayı öğrenmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ancak önünüzde işiniz gibi sizi kısıtlayan bir şart yok ise öğreneceğiniz dili seçerken öncelikle vereceğimiz aşağıdaki soruları değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

1. Öğreneceğim dil ana kendi dilime ne kadar yakın?
Öğreneceğiniz dilin sizin ana dilinize yakın olması o dili sizin öğrenme sürecinizi oldukça hızlandıracak bir faktördür.

2. Bu dilin kültürüne ilgim ne kadar?
Dil, ait olduğu ülkenin kültürle birlikte öğrenilir. Dil öğrenme sürecinizde o kültüre ait yazıları, müzikleri ya da filmleri kullanacağınız için kültüre ilginizin olması bu süreci daha eğlenceli yapacaktır.

3. Hayattaki hedeflerime yeni dil ne kadar yararı olur?
Henüz herhangi bir iş hayatına atılmamış olsanız da gelecekte hangi sektörde çalışmak istediğiniz hakkında planlarınız olabilir. O sektörde daha çok ihtiyaç duyulan dile odaklanmanız iş, eğitim, göçmenlik gibi birçok alanda avantajlı olmanızı sağlar.

4. Yeni Dilde İş olanakları nelerdir?
Öğrenmeyi tercih ettiğiniz dilin dünyadaki popülerliğine bakarak iş olanaklarınızın da ne kadar yaygın olduğunu görmeniz mümkündür.

İngilizce dışında hangi dili öğrenmeliyiz diye düşünürken;

1. sırada popülerliğinden dolayı İSPANYOLCA geliyor.
2. Sırada FRANSIZCA önerilerimiz arasında.
3. Sırada İTALYANCA dili gelmektedir.
4. Sırada ise ALMANCA dili gelmektedir.
5. Sırada teknolojiden dolayı ÇİNCE gelmektedir.
6. Sırada RUSÇA gelmektedir.