İSPANYOLCA KONUŞULAN ÜLKELER NERELERDİR?

İspanyolca dili kadim dillerdedir. Dünyanın birçok ülkesinde hala konuşulmakta olup özellikle sanatsal ve müzikal ahengi ile gün geçtikçe daha da değer arz etmektedir.

Bu dil köken itibari ile Hint Avrupa dil ailesine mensup olup dünyada en fazla konuşulan 20 dilden 12.si Hint Avrupa dillerine aittir. İngilizce İspanyolca Hintçe Portekizce Rusça Almanca Fransızca Rusça Bengalce marati Urduca İtalyanca.

Resmi dili İspanyolca olan ülkeler?

İspanya başta olmak üzere; Küba Arjantin Bolivya Kolombiya Kosta Rika Şili Ekvador, Guatemala ekvator ginesi Honduras Nikaragua panama Paraguay Peru Porto Dominik cumhuriyeti el Salvador Uruguay ve Venezuela

İspanyolca konuşulan dillerde İspanya ve Ekvador Ginesi hariç resmi dili İspanyolca olan tüm ülkeler Amerika kıtasında yer alır.

Dünya ülkeleri bu dili kullanmada en etkili faktör tarihten beri önemli ticaret yolları ve medeniyetlere coğrafyalara hakimliği dilin yayılmasına ve bu dilin kıtalar arasında bile varoluşuğuna zemin hazırlamıştır.

İspanyolca dili kullanım kolaylıkları nelerdir?

Özellikle İngilizceniz var ise temelinizde destekleri olacaktır İspanyolcayı konuşmak öğrenmek kadar kolay olacaktır. Daima aynı dil ailesinde yer alan diller birbirinin temellerini destekleyen dillerdir.

Siyasi anlamda İspanyolcanın etkisi nedir?

Diplomasi ve siyasette hatırı sayılır kitleye mensuba sahip bu yüzden bu dil dünyanın en çok kullanılan dilleri arasında yer almaktadır.

İspanyolcanın kullanan ülkelerin istatistikleri

Cervantes enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda kültürel miras listelerinde olup korunma ve dilin gelişerek değer kazandırılması için birçok kültürel faaliyetlere önem verilmiştir.

İspanyolcanın eğitim ve siyasi tercihlerde rolü

Yükselişe geçen ekonomilerde yer alan Arjantin Şili Kolombiya ve Meksika İspanyolcanın kullanımı ile Latin Amerika’yı hedef seçen iş adamları için de dil önemini artırıyor.

Avrupa birliğinde İspanyolca dili?

Avrupa dilleri ailesinde yer alan kıymetli dil olan İspanyolca Avrupa birliği tarafından da kabul edilen dil olmuştur. Günümüzde hala bu dil Avrupa birliği resmi dillerinden biridir.

İspanyolca ana dil kabul edilmeyen ülkelerde dil eğitimi

Brezilya örneği doğru olacaktır. Yakın coğrafya ve temaslı bir ülke olan brezilyada dil Portekizcedir. Burada ana eğitimde özellikle en az iki yıl şartı ile İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.