KOLAY İSPANYOLCA NASIL ÖĞRENİLİR?

Dünyanın global dili olan İngilizce bilen birinin İspanyolca öğrenmesi oldukça kolaydır. En azından alfabeyi yeniden öğrenmek gibi meşguliyetleri olmayacak çünkü çoktan bu meseleyi oturmuş kolaylıkla kelime inşasına geçilecektir. Çince ve Japonca gibi dillere nazaran tonlama az öneme sahiptir

 

İspanyolca öğrenmenin yöntemleri nelerdir?

  • Öğrenme hedeflerinizi mutlaka belirleyin.
  • Kelime bilginizi günden güne artırın.
  • Dil bilgisi kurallarını öğrenin.
  • Dil bilgisi çalışmalarını destekleyin.
  • İspanyolca diyaloglar kurun.
  • İspanyolca diyalogları okuyun.
  • Dinleme çalışmaları yapın.
  • Sesli tekrarlar yapın.
  • Latin kültürü hakkında bilgiler edinin.
  • Ve mutlaka yabancı mektup arkadaşı bulun.

İspanyolcayı hayatımıza nasıl katarız ?

Günlük hayatınıza katarak hayatınızın parçası haline getirin.

Yabancı dili öğrenirken sadece derslerde öğrenmeye çalışıp daha sonra günlük hayatında kullanmazsanız bildiklerinizin sadece teoride kalarak ve ezberlemeye çalıştığınız kelimeler ile kalacaktır. Bu durumu engellemek için hayatızda İspanyolcayı iyi şekilde kullanmaya çalışın.

Telefonunuzun dilini dil ayarları menüsünde değiştirin bilgisayarı dahil ! Bu durum sizi düşünmeye ve öğrenmeye zorlayacaktır vakit buldukça İspanyolca kitap okumaya vakit ayırın.

Dergi okuyarak kelime haznesini zorlayacak egzersizler yapın

İspanyolca şarkılar dileyin ve internet sitesinde gezinin. Ve günlük hayatınızda bu dil sizinmiş gibi davranmaya  gayret edin

İspanyolca konuşmayı nasıl kolay hale getirebilirim?

Her dilde olduğu gibi mutlaka birebir o dili bilen biri ile konuşmak sizde motivasyonu yükselterek sizi daha hissettirecek ve beyninizin derinliklerinde uyuya kalan tüm kelimeleri canlandıracaktır.

Yurtdışı imkanınızı göz ardı etmeyin

Eğer imkânlarınız yalnız Türkiye ile sınırlı değilse mutlaka Latin dilleri konuşlan ülkelere gitmeniz tabi ki şiddet ile tavsiye edilir.

İspanyolca öğrenmede taklit yöntemi nedir?

Kendi dilinizin vurgularınızdan ziyade öğrenmeye gayret ettiğiniz dilin vurgularını mutlaka yapın bu da bir çocuk nasıl dil öğrenirken tüm sesleri çıkarmaya çalışırken azimli ve korkusuz ise sizindi aynı meşakkatli yolu çekinmeden yürümeniz lazım

İspanyolcayı teknoloji ile öğrenme yöntemi?

Tabii günümüzde bu öğrenme yolu en tercih edilen ve en kolay olandır. Bu yolda sizler her şeye daha kolay ulaşabilmektesinizdir. Teknolojiyi avantaja çevirerek okulda yolda işte kafede kısacası telefonunuz yada bilgisayarın kullanabileceğiniz tüm zamanlarda o dilin kültürel geçmişi ile ilgilenerek aynı zamanda dilin özü ile ilgilenmek sizin öğrenmenizi çok daha kolay hale getirecektir.

Çeviri motorlarını kullanarak çok kolay cümleleri zihninize ekleyebilirsiniz.