Almanca Öğrenmek İçin En İyi Diziler

Dönemin en popüler dizi film platformu Netflix üzerinde son zamanlarda en çok izlenen yapımları bir araya getirdik. Bu diziler size Almanca öğrenmek için en iyi dizileri sıralıyoruz.

Dark

Almanca öğrenmek için en iyi diziler arasında Dark son yıllarda en çok konuşulan dizilerin başında geliyor. Bir çocuğun kaybolması ile başlayan dizi devamında bizleri gizemli bir yolculuğa sürüklüyor. 2. sezonu yayınlanan Dark, Almanca dil okullarında eğitim almış kişilerin kesinlikle izlemesi gereken dizilerin  arasında.

Der Tatortreiniger

Cinayet davalarını konu alan bu dizi Almanya’da kült statüsüne ulaşmış durumdadır. Yaşanan olayları komik bir şekilde ele alıyor. Hem Netflix üzerinden hem de Amazon Prime üzerinden altyazısız izlenebilir. Almanya dil okulunda eğitim görmüş öğrenciler bu diziyi izledikleri zaman kültürel yapı hakkında bilgi sahibi olabilir.

Weissensee

1980 ve 1990 yıllarında Doğu Berlin’i yaşayan iki aileyi konu alan bir dizidir. Berlin Duvarı’nın yıkılmasının yanında bazı önemli konuları da ele alıyor. 80’li yıllardaki Almanya’nın durumunu ve kültürel durumunu bu dizi sayesinde  inceleyebilirsiniz.

Dogs of Berlin

Ünlü bir Türk oyuncunun öldürülmesini konu alan bu dizi de birbiriyle anlaşamayan iki polisin etrafında şekillenmektedir. Suç temalı olan dizide hem iyi hem de kötü polis vardır. Netflix üzerinden hem altyazılı hem de altyazısız tercihleriyle izleyebilirsiniz.

Bad Banks

2018 yılında çıkan dizi, bir bankacının hızlı yükselişini anlatmaktadır. Tüm kesimler tarafından çok sevilen diziye “En iyi yapım” ve “En iyi senaryo” ödülleri de verilmiştir.

Bonus # – Türkisch für Anfänger

Terapist olan bir annenin oğlu ve kızı ile birlikte yaşantısını konu almaktadır. 16 yaşındaki Lena, sorunları olan bir kız çocuğunu temsil etmektedir. Annesinin Türk komiser ile yaşama kararı almasını kabul edemeyen Lena’nın tüm hayatı altüst olmuştur.

Altyazılı dizi izlemek Almanca eğitimini geliştirir mi?

Evet. İzlenen altyazılı diziler hem hafızanızın daha taze kalmasını hem de tekrar yapmanızı sağlamaktadır. Daha önce Almanya dil okulunda ya da başka bir yerde eğitim alan kişilere kesinlikle bu dizileri izlemenizi öneririz ve böylece kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

Almanca altyazılı dizi izleyebileceğim en iyi platform hangisi?

Son yıllarda popüler olarak öne çıkan platform Netflix. Önerdiğimiz dizileri de Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Başlangıç düzeyinde Almanca eğitimi almış kişiler bu dizileri izleyebilir mi?

Hem ileri seviyede hem de başlangıç seviyesinde eğitim almış olan kişiler bu dizileri izleyebilirler. Dark dizisinin dili bir kademe daha ileri seviye olarak görülebilir.

Almanya dil okulu ile Almanca eğitim alan kişiler  dilini pekiştirmek istiyorsa eğer size önerdiğimiz en iyi Almanca dizileri izleyebilir ve konuşma egzersizleri yapabilirsiniz.