Hukuk İngilizcesi

Active English olarak İngilizce gerektiren her alanda öğrencilerine en iyi hizmeti sunmayı amaç ve hedef olarak görmektedir.  Alanında profesyonel ve disiplinli İngilizce Öğretmenleri ile verilen bu eğitim ile hukuk İngilizcesi Kariyerinize mükemmel bir katkı verecektir.

 

Hukuk İngilizcesine Giriş

Hukuki ilişkilerinin giderek daha da uluslararası bir boyut kazandığı son zamanlarda, İngilizce, her alanda olduğu gibi Hukuk alanında da ilk dil olma noktasına artık gelmiştir. Kendine özgü dili ve terimleri olan hukuk kelimeleri, noktalamalar hatta tonlamalar dahi farklı anlamlara gelecek ve farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu da birçok alanda kendini donatan hukuk profesyonellerinin kendini Hukuk İngilizcesi alanında daha çok geliştirme gereksinimini ortaya çıkarmış ve bu alanda da çalışmalarına sebep olmuştur.

Öyle ki, Türk Hukuk Sisteminde bile, İngilizce terim ve kalıplar sıklıkla kullanılmaya ve uygulanmaya artık başlanmış, yabancı hukuk terimleri Türk Hukuk Sistemine dahil edilmiştir. Bilinenin aksine, Hukuk İngilizcesi eğitimi için ileri seviyede İngilizce eğitimi bilgisine sahip olmak zorunluluğu yoktur.

Eğitimimiz, orta seviyede İngilizce bilgisine sahip insanlara, İngilizce hukuk terminolojisini kullanmayı, genel hukuk İngilizcesi uygulamasını, hukuki yazı ve konuşma dilini güzel ve pratik şekilde öğretmeyi hedef almaktadır.  Bu zamanda, İngilizce Hukuk dili, en güncel haliyle, mesleki gelişime ve ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilmektedir.

 

Profesyonellere Özel Eğitim

“Hukuk İngilizcesine Giriş” Eğitimimiz, Avukat, Hakim, Savcı, Stajyerler, Hukuk Yardımcıları, Katipler, Hukuk Sekreterleri, uluslararası alanda ve yabancılarla çalışan her meslekten insanların bu derslere katılımına ve öğrenmesine açıktır.

Eğitim sürecimiz, öğrencilere daha iyi hizmet verebilmek için zengin materyal ve aktif uygulamalar ile zenginleştirilmekte ve uygulamadan yaşanmış örnekler verilerek, uygulanmakta olan sözleşmeler örnek gösterilip, hukuk pratikleri ve geniş terminoloji içeriği eşliğinde derslerimiz işlenmektedir. Derslere katılan insanlar eğitimin sonunda, etkin bir şekilde İngilizce Hukuk dilini uygulayabilir hale gelmektedir.

 

 

Önemli Hatırlatmalar

–   Bu kursa katılabilmeniz için Temel İngilizce düzeyinizin iyi olması, orta seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Ancak temel seviyede İngilizce beceriniz yoksa bu kurstan önce Genel İngilizce eğitimi almanız tavsiye edilir.

–   Active English, kitle eğitimi yapan bir kurs amacında değildir. Bundan sebeple derslerimiz bire bir ya da maksimum 6 kişilik gruplar halinde işlenmektedir.

–   Bu eğitimi isterseniz istediğiniz yerde katılım sağlamak amaçlı Online Canlı Dersler ile alabilirsiniz.