TOEFL IBT

TOEFL IBT Nedir?

– Ana dili İngilizce olmayan kişilerin akademik İngilizce düzeyini ölçen uluslararası İngilizce yeterlilik sınavıdır.

TOEFL iBT sınavı 165 ülkede 4500 yetkili sınav merkezinde uygulanmakta ve TOEFL iBT sonuç belgesi 130 ülkede 8000 kurum ve kuruluş tarafından kabul görmektedir. Dünyada birçok kurum İngilizce yeterlilik sınavı olarak TOEFL iBT istemektedir.

TOEFL IBT Sınavının Amacı Nedir?

– Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek için,

-Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak,

-Türkiye’de eğitim veren bazı üniversitelerde hazırlıktan muaf olmak için,

-Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşların personel alımlarında İngilizce dil seviyesini ölçmek ve görmek için,

-Türkiye’deki bazı iş yerlerinin ve kuruluşların personeline dil tazminatı vermek,

TOEFL IBT Sınavına Başvuru Nasıl Yapılır?

– TOEFL sınavlarının başvuruları internette resmi web sayfası üzerinden yapılır. TOEFL sınavını yapan kurumlar, sınava ev sahipliği yapmak dışında herhangi bir yetkiye sahip değillerdir. Sınav kayıtları www.ets.org/toefl web adresinden yapılabilir. Kayıt işlemlerinin resimli anlatımı biçimini www.toefl.gen.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sınav merkezleri çok çabuk dolduğundan sizlere tavsiyemiz, talep ettiğiniz sınav merkezine istediğiniz sınav tarihine en kısa sürede kaydolmanızdır.

TOEFL Sınavına Kimler Katılabilir

-Amerika Birleşik Devletleri en başta olmak üzere, yurtdışı ve Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyenler adaylar bu sınava katılmaktadırlar. Türkiye’deki eğitim dili İngilizce olan üniversitelerin hazırlık sınıfından muaf olarak doğrudan lisans eğitimine başlamak isteyen öğrenciler de TOEFL sonucunu da kullanabilmektedirler. Bunların dışında, Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşların personel alımı için talep ettikleri İngilizce dil seviyesini belgelemek isteyenler veya bazı kurum ve kuruluşlarda çalışıp yabancı dil tazminatı almak isteyen personeller de TOEFL sınavına katılabilirler.

TOEFL IBT Kursu ANKARA

  • TOEFL IBT (Test Of English as a Foreign Language – Internet Based Test), Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olmak isteyen, lisans ve lisans üstü eğitimlerine yurt dışında devam etmeyi planlayan ya da herhangi bir iş başvurusu için İngilizce bilgi seviyesini kanıtlamak isteyen kişilerin girebilecekleri bir sınavdır.
  • Sınav Listening, Reading, Speaking ve Writing olmak üzere, her biri 30 puan üzerinden değerlendirilen 4 ayrı bölümden oluşmaktadır.  (Toplam 120 puan)
  • 2005 yılından itibaren uygulanmakta olan yeni jenerasyon TOEFL IBT sınavında adayın dil becerileri ayrı ayrı test edilmekle kalmayıp, adayın bu becerileri bir arada kullanabilme yeteneği de ölçülmektedir. Bu sebeple Writing ve Speaking bölümlerinde bütüncül (Integrated) soru şekillerine yer verilmektedir. Bu sorularda adaya önce belli bir konuda kısa bir okuma parçası ve yine kısa bir dinleme parçası verilip, buradan edindiği bilgiler ışığında söz konusu konu hakkındaki görüşlerini yazılı (Writing bölümünde) ve sözlü (Speaking bölümünde) ifade etmesi beklenmektedir.
  • TOEFL IBT sınavına girmek isteyen adaylar www.ets.org adresinden online olarak kayıt olabilirler. Skorlarınız sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 iş günü içerisinde www.ets.org sitesinden öğrenilebilecektir.
  • TOEFL ITP eğitimleri alanında uzman akademisyenler eşliğinde Özel Ders olarak işlenmektedir.

NEDEN  “ACTIVE ENGLISH”

  • Active English 30 yıldır Ankara’da yabancı dil eğitimi veren çok köklü bir eğitim kurumudur.
  • TOEFL IBT kurslarımızın eğiticileri konusunda uzman kişilerdir.
  • Bilgisayar laboratuarımızda, derslerde yapacağınız pratik çalışmaların dışında, gerçek zamanlı TOEFL IBT örnek testleri yapma imkanınız vardır.