TÜRKÇE KURSU

GENEL TANITIM

Kursumuzun Türkçe Bölümü ACTIVE TÖMER, bağlı bulunduğu TÖMER yönetmelikleri çerçevesinde 1999 senesinden beri yurtdışından gelecek olan öğrencilere “Öğrenim Vizesi” sağlamaktadır. Bu anlamda ACTIVE TÖMER, tüm TÖMER kuruluşlarına tanınan tüm haklara resmi anlamda sahip bulunmaktadır.

Bu vize ile kursumuza gelen ve kaydını yaptıran öğrencilere, Göç İdaresi tarafından oturma İzni alma hakkı tanınır.

Türkçe kursu ACTIVE TÖMER, Türkçe öğrenmeyi düşünenlere Türkçe dil eğitimi vermenin yannda Türk kültürünü de bu insanlara tanıtmayı amaçladığından, dersler kültürümüzden motiflerle desteklenmektedir. Ayrıca Ankara sınırları içinde ve dışında düzenlediğimiz turlar da öğrencilerimizin Türkiye’yi tanımasına katkımız bulunmaktadır.

Türkçe kursu için yurtdışından gelen öğrencilerimiz, devlet yurtlarında, anlaşmalı olduğumuz özel öğrenci yurtlarında, oluşturduğumuz sistem çerçevesinde Türk ailelerin yanında pansiyoner olarak da rahat bir şekilde konaklayabilirler. Eğer isterlerse anlaşmalı olduğumuz çeşitli otellerde de konaklayabilirler.

Türkçe kursu ACTIVE TÖMER, Genel Türkçe Programları’nın yanı sıra, Türk üniversitelerine girmeyi düşünen öğrencilerimize yönelik YÖS Hazırlık dersleri, yüksek lisans yapmayı düşünen öğrencilere yönelik ALES veya TOEFL destekli Türkçe ve Haftalık Yoğun Kurslar gibi çeşitli programlar da sunmaktadır.

TÜRKÇE KURSU PROGRAMLARI

TÜRKÇE KURSU YOĞUN PROGRAMLAR;  Haftada 20 saat olan bu programda öğrencilerimiz hafta içi 5 gün derslere katılıp hafta sonlarını planlanan şehir içi ve şehir dışı gezilere katılarak değerlenmektedir.

TÜRKÇE KURSU STANDART PROGRAMLAR;  Haftada 12 saat olan bu program öğrencilere hafta içi düzenlenen ücretsiz konuşma sınıflarına katılarak ve Türk kültürünü tanıtan etkinliklerde katılıp rol alma şansı sunmaktadır.

TÜRKÇE KURSU UZUN DÖNEM PROGRAMLAR;  Haftada 6 saat olan program genellikle elçiliklerde çalışan, şirket çalışanları için izin günlerine uygun olmaktadır.

TÜRKÇE KURSU YAZ DÖNEM PROGRAMLAR ; Sadece yaz dönemlerinde düzenlene bu programda öğrencilere Türkçe derslerinin yanında öğrencilerimize Türk kültürü, Türk tarihini, Türk sanatını yakından tanıyabilmeleri için seminerler, geziler ve çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir.

TÜRKÇE KURSU DERS MATERYALLARİ

Kursumuz tarafından hazırlanan Türkçe ders kitabımız NAZAR BONCUĞU TÜRKÇE ÖĞRETİM SETİ ( TEMEL-ORTA-İLERİ) olarak sadece kurumumuza ait kitaplar derslerde kullanılmaktadır. Kitaplarımız öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.