Nasıl İngilizce Pratik Yapabilirim?

İngilizce eğitiminizi pratik yaparak desteklemek size bu süreçte hız kazandırırken dile karşı ön yargınızı gidermeniz konusunda size yardımcı olur.

İngilizce Pratik Yapmanın Seçenekleri Nelerdir?

 

  • Mektup Arkadaşı: Ana dili İngilizce olan bir arkadaş edinerek mektuplaşmanız hem yazmanızı hem kelime bilginizi geliştirecektir. Ana dili İngilizce olmasının sebebi sizin hatalarınızı görmenizde cevap mektubunda büyük faydası olacaktır.

 

  • İngilizce Günlük Tutmak: İngilizce günlük defterinize not almak günlük yaşantınızı İngilizce gözden geçirmeniz ve günlük yaşantınızın İngilizce karşılığını öğrenmek sizin için büyük katkı sağlayacaktır.

 

  • Konuşma Egzersizi: Sizinle aynı amaca sahip bir grup oluşturmanız ve bu grubun belirli gün ve saatlerde toplanarak bir konu belirlendikten sonra ortak dil İngilizce dışında diğer dillerin konuşulması yasaklanmalıdır. Mesela o günün konusu en sevdiğiniz filmler, neden o film sizin için önemli ve konusunu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Konuşmaktan çekinmeyin, yanlış cümle kurma kaygınızı bir kenara bırakın, yanlış yapmak sizi doğruya daha kalıcı ulaştırır.

 

  • İngilizce Kitaplar Okumak: Her seviyeye göre kitap bulmamız mümkün; nasıl ki ilkokula başladığımızda daha ince büyük harfler ve basit cümleler içeren kitaplar okuyarak başladıysak bunu da öyle düşünebiliriz. Seviyenizi geliştirdikçe okumak sizin için daha keyifli bir hale gelecektir. İngilizce hayal dünyanızı geliştireceği gibi o kültürü öğrenmek sizin dil eğitiminize de büyük katkı sağlayacaktır.

 

  • Kullandığımız Araçların Dilini İngilizceye Çevirmek: Günlük yaşantımızda teknolojik eşyalarımızı o kadar fazla kullanıyoruz ki onların dilini İngilizceye çevirmek ve kendimizi İngilizce kullanmak mecburiyetinde bırakmak bize çok fazla yardımcı olacaktır. Örneğin; telefonumuzun ya da bilgisayarımızın dilini İngilizce yapmak gibi. Bu durum günlük hayattaki ihtiyaçlarımızın İngilizce karşılığını öğrenmekte en etkin yöntemlerden biridir.

 

İngilizce pratik seçeneklerimizi bu tarz egzersizlerle arttırabiliriz. Önemli olan sizin İngilizceyi öğrenmek için yeterli motive ve isteğe sahip olmanızdır. Harekete geçmek ve bir yerden İngilizceyi öğrenmeye başlamanız sizi her alanda öne geçirecektir. İngilizce artık herkesin bildiği kabul edilen evrensen ortak bir dildir. Bu gibi sebeplerle öğrenmek için birçok sebebimiz bulunuyorken kendinizi zorunlu hissetmek yerine İngilizceyi severek öğrenmemiz bu yolda başarıya daha kolay götürecektir.