İNGİLİZCEDE AKICI KONUŞMA

Active English İNGİLİZCEDE AKICI KONUŞMA

İngilizcede akıcı konuşma için, sadece teorikte bazı bilgileri öğrenmek yeterli değildir. İngilizcede akıcı konuşma konusunda genel hatlarıyla İngilizce kültürüne hâkim olmak lazım, İngilizcenin püf noktalarını öğrenmiş olmak gerekir, bazen İngilizcenin sokak ağzına hâkim olunmalı, Twitter gibi mecralarda kullanılan popüler yönlerine de odaklanmak gerekebilir. İşte baştan sonra, ciddi anlamda İngilizcesini ilerletmek ve İngilizce akıcı konuşmak isteyenler için ipuçları…

 

Kelimeleri öğrenirken mutlaka okunuşlarına dikkat edin!

Bir kelimenin İngilizce-Türkçe karşılıklarını öğrenirken, sadece anlamını öğrenmek yetmez. Aynı zamanda kelimenin İngilizce telaffuzuna ve aksanını da mutlaka bakın.

 

Kendinizi test edebileceğiniz yerlerde İngilizce kullanın!

İngilizceyi akıcı konuşmak için, devamlı pratik yapmanız gerekir. Bu yüzden fırsat bulduğunuz her yerde, mutlaka İngilizce konuşun. Sultanahmet ve Taksim gibi turistik mekanlarda birçok turist vardır ve turistler ile gündelik dilde konuşmak bile kendinizi geliştirmeniz için faydalı olacaktır.

 

İngilizcede Akıcı Konuşma için İnternet ortamında konuşabileceğiniz arkadaşlarla tanışın!

Artık çeşitli bilgilere ulaşmanın yolu sınırsız! Oturduğunuz yerden İngiltere’de okuyan bir öğrenci ile, ya da Amerika’da çalışan bir mühendis ile konuşabilirsiniz, günümüz internet ortamı buna imkân sağlıyor.

 

İngilizcede Akıcı Konuşma için Yabancı TV kanallarını izleyin

İngilizce konuşulan TV kanallarını, haber programlarını mutlaka takip edin. Sizin için sıkıcı bile olsa, oradaki konuşmalardan çıkaracağınız dersler olacaktır.

 

İngilizcede Akıcı Konuşma için Dizi-film izlerken İngilizce programları izleyin

Dizi izlerken Türkçe dublajlı ya da altyazılı olması İngilizcenizi geliştirmez, dil olarak, anlatım olarak kendinizi zorlamanızı engeller ve size hiç yardımcı olmaz.

İngilizcede Akıcı Konuşma için Yabancı şarkıları dinleyin ve oradaki kelimeleri yakalamaya çalışın!

Türkçe müzik olduğu kadar, İngilizce şarkıları da dinleyin ve sözlerini dikkatlice yakalamaya, telaffuzu ve aksanları çözmeye çalışın! Bazı kelimelerde, farklı okunuşlar olacaktır.

 

İngilizcede akıcı konuşma istiyorsanız, Konuşarak Öğrenmeyi deneyin!

Geldik sizin için en önemli önerimize! Hiçbir şey, İngilizceyi konuşarak deneyimlemek daha etkili sonuç vermemektedir. Bu anlamda, siz de Konuşarak Öğren sistemini deneyiniz! Bilgisayarın ya da telefonun başından, ana dili İngilizce olan öğretmenler ile günde 10-20-30 dakika gibi sürelerde görüşerek kendinizi geliştirin, akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz.