İngilizce Gramerin Önemi

Doğru kullanılan gramer, İngilizceyi akıcı ve özgüvenli bir şekilde konuşmanın en önemli yoludur. İngilizce gramerin önemi Gramer kurallarını bilmek, konuştuğun İngilizcenin anadili İngilizce olanlara tuhaf gelmesine neden olacak hatalar yapmanızın önüne geçer…

Bunun yanı sıra İngilizce gramerin öneminde bazı durumlar söz konusudur. Örneğin, İngilizce konuşulan bir ülkede bir iş görüşmesine gideceksiniz, işverenin İngilizce konuşma ve yazma beceri seviyeniz ile ilgilenecektir. Aslında, İngiliz şirketleri tarafından yapılan bir ankete katılanların %52’si, imla hataları ve gramer kullanımının kötü olmasından dolayı bir başvurunun beğenilmemesinin başlıca nedeni olduğunu belirtmiştir. Bu da İngilizce gramerin önemini göstermektedir.

 

Doğru gramer kullanımı sadece İngilizce becerilerini ortaya koymakla kalmaz—aynı zamanda senin ne kadar özenli bir kişi olduğunu ve detaylara ne kadar önem verdiğini de gösterecektir.

Yurt dışında okumayı düşünüyorsan da aynı şekilde İngilizce gramerin önemini anlayacaksınız. Kolej ve üniversiteler genellikle akademik İngilizce bilgini İngilizce gramer bilgine göre alımlar yapmaktadır.

 

Gramer bilginiz sizin sosyal hayatınızda dahi önemlidir. Online arkadaşlık sitelerinde konuşacağınız insanların %15’ünün kötü gramer kullanan biriyle sohbet etmek istemediğini biliyor muydun? Ayrıca, yeni insanlarla tanıştığında ya da yeni yerleri ziyaret ettiğinde isteyeceğin son şey sizin onlar tarafından yanlış anlaşılmaktır.

 

Bazı durumlarda gramerini dinlendirmende bir sakınca olmadığını sakın unutma. Örneğin, yakın bir arkadaşınla mesajlaşırken günlük ve daha basit bir İngilizce dili kullanmakta sakınca yoktur. İnternette sohbet etmek, stressiz bir ortamda anadili İngilizce olan insanlar ve diğer İngilizce dil öğrencileriyle tanışmanın harika bir ortama sahip olmanın yoludur.

En Önemli İngilizce Gramer Konuları için Nasıl Pratik Yapılır?

 

Daha önce de gördüğümüz üzere İngilizce gramer, farklı kişiler için farklı nedenlerle önemli olmuştur. Eğer ABD’ye yapacağın bir gezi için temel İngilizce gramer bilgisi edinmek istiyorsan, İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite başvurusu yapan bir kişiden farklı gramer ihtiyaçların var demektir.

 

İngilizcede duyduğun ya da okuduğun kafa karıştırıcı ve bilmediğin gramer bilgilerini not alabilirsin. Kendini İngilizce medya yayınları ile çevrelediğin zaman bazı belirli deyimler ve gramer yapılarının tekrar tekrar duyduğunu fark edeceksin. Bunları daha önce duymadıysan üzerine odaklanman gereken konulardan birisi de günlük gramer konseptleri işte bunlardır.