IELTS Geçerlilik Süresi

Active English IELTS geçerlilik süresi

IELTS geçerlilik süresi en çok merak edilen konular arasındadır. Birçok kurum ve kuruluş üniversiteler ve iş yerleri yabancı dil ağırlıklı tercihler yapmaya başladığı için insanlarında bu yöndeki talep ve öğrenme istekleri de son zamanlarda artmıştır. Bununla birlikte kurslara başvurmak ve beraberinde farklı öğrenme isteklerine neden olmuş ve bu öğrenme isteklerinizi en iyi şekilde karşılamanızı sağlayacak kurslar arasında Active English tecrübeli öğretmenleri ve eğitim şekli ile sizlere en güzel hizmeti eğitimi vermeye amaç bilmiştir.

Kursun insanların istekleri doğrultusunda sınavlara hazırladığı programlar arasında birebir, kurumsal şeklinde de birçok seçenekleri bulunmaktadır ve bu kursların sizin kazanmak istediğiniz sınavlar için faydası tartışılmazdır.

Sizlere IELTS sınavını ve nasıl olduğunu başvurularınızın nasıl yapılması gerektiğini kısaca size anlatacağız. IELTS sınavına başvurabilecek olan insanlar hazırlık sınıfını atlamak isteyen üniversite öğrencileri, Doktora yapmak isteyenler öğrenciler, Yurtdışında çalışmak isteyenler insanlar vb. özel kuruluşlar başvuru yapabilirler.

  • Her ayın Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere her ay 4 defa olarak yıl içerisinde 48 yapılmaktadır.
  • IELTS başvuru şekli İnternet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda sizleri ödeme sisteminden ödemenizi yaptıktan sonra başvurunuz tamamlanmıştır.
  • Sınav merkezlerinden bizzat başvurunuzu yapma şansınızda bulunmaktadır aynı şekilde ödemenizi orada yaparak işleminizi tamamlamış olacaksınız.
  • IELTS sınavı Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada ülkeleri VB. 140 ülkelerde üniversiteleri ve şirketleri tarafından kabul görmektedir.
  • IELTS sınavına istediğiniz kadar girme şansına sahipsinizdir. Sınav sonucunu sizlere 13 gün içerisinde haber verilmektedir. Bu sınavın her yerde geçerlilik süresi ise 2 yıl olarak bilinmektedir.
  • IELTS sınavı 4 basamak şeklinde yapılmaktadır. Okuma 60 dakika Dinleme 30 dakika Konuşma 10-14 Dakika Yazma 60 dakika şeklinde yapılmaktadır. Bütün bu sınav uygulamaları tek oturumda uygulanan sınavlardır sadece konuşma sınavı ayrı oturumda yapılır.
  • Yazma, okuma, dinleme bilgisayar üzerinden yapılsa bile sözlü sınavı olan konuşma ise yüz yüze yapılmaktadır.
  • IELTS geçerlilik süresi 2 yıldır, daha sonra tekrar isteğe bağlı olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.